Září 2015

Kapitola III.

20. září 2015 v 10:06 | bety |  Povídka: Láska prochází kolem děti

Vítá Vás Disneyland


Děti nedočkavě vyběhly z auta a za nimi se plazila Josie s trochou zelené barvy v obličeji. ,,Je ti špatně Josie?'' ,,Jen trochu.'' ,,Zvládneš to ?'' zeptala se ustaraně Alex. ,,Jo zvládnu. Neměj starost Al. Víš že mi bývá v autě trochu zle. to se spraví.'' uklidňovala ji. ,, Tak fajn.''
V Disneylandu děti nevěděli kterou atrakci vyzkouší dřív. Když se konečně pro některou rozhodly, sedla si Alex na lavičku, vytáhla tužky a výkres a pokoušela se nakreslit něco podle fantazie. ,,Vy kreslíte?'' zeptal se se zájmem. ,, Ehm.. ano..snažím se.'' Podíval se ji přes rameno ,,To je nádhera.'' vydechl úžasem,když uviděl jak kreslí překrásného anděla, který svými křídly objímá Zemi. ,,Děkuji.'' ,,Byla jste na umělecké škole?'' zajímal se dál. ,,Ne, ale chtěla bych se tam dostat.'' přiznala Alex. ,,Tak to vám upřímně přeji.Máte skutečně talent.'' Alex z té lichotky trochu zčervenala. Při pozorování Josie vycítila, že by bylo vhodné se vzdálit. ,,Al...dala by si mi prosím nějaký drobný? Chtěla bych si zajít pro nějaký suvenýr.'' ,,Jasně ...počkej chvilku...''Michael ji však zarazil ,,Nechte to být...'' sáhl do kapsy a vytáhl z ní 50-ti dolarovku. ,,Na.''řekl a podal jí josie. ,,Děkuji.'' ,,Neděkuj mi. Doufám že ti to bude stačit, peněženku jsem nechal v autě.'' ,,Bohatě! Za tohle bych koupila suvenýry snad i pro celou naší třídu! Ahoj.'' řekla a odběhla.

,,Je milá.'' ,,Moje řeč.Jinédívky v jejím věku vyvádí hlouposti a jsou samý malér.Josie taková není.Hodně mi pomáhá a já jsem za ní vděčná.'' vychvalovala si ji Alex. ,,Mohu ..mít docela osobní otázku?'' zeptal se najednou. ,,Zkuste to.'' usmála se na něj. ,,Jaktože s vámi...nebo tedy aspoň s dětmi není vaše matka?'' Alex si povzdychla. ,,Víte..moc o tom sice nemluvím, ale moje matka je silná alkoholička.Kvůli tomu jsem od ní chtěla odejít už v devíti letech, a jakmile jsem dosáhla plnoletosti, sebrala jsem odvahu a odešla, ale moji sourozenci zůstali s ní. Před rokem a půl, když jsem znovu přišla na návštěvu, byly v hrozném stavu a podmínkách.'' Alex se začaly lesknout oči. ,,Nemohla jsem je tam s ní nechat.Zašla jsem na Sociální úřad a zažádala o svěření do péče.Už je to rok co jsou se mnou.'' tentokrát si slza našla cestičku po její tváři. ,,Promiňte já... nechtěl jsem... prosím neplačte.'' snažil se jí utěšit a hřbetem ruky jí utřel slzu z tváře. ,,To nic. Sice je to už dávno, ale já si to beru doteď.Mám to v povaze.Už odmalička jsem byla přecitlivělá.''řekla. ,,A mohu mít já teď celkem osobní otázku?'' ,,Zkuste to.'' zopakoval její frázi s úsměvem. ,,Dobře.Jak se jmenujete celým jménem?'' ,,Řeknu vám ho jen když mi potom řeknete to své.'' ,,Tak fajn.'' přikývla. ,,Michael Jackson.''představil se jí znovu. ,,Tak a teď to vaše jméno.'' ,,Alexandra McKinleyová.'' ,,Hezké jméno.'' ,,Děkuji.Vaše taky, ale řekla bych, že je nejen hezké, ale i světoznámé, že?'' ,,Ehm...ano.'' přisvědčil.
trapný moment ticha přerušila až Amanda s Willem s prosbou o další kolotoč.Chvíli po nich přišla i Josie ,,Čau lidi.''pozdravila je všechny. ,,Koupila sis něco?'' zeptala se jí Alex ,,Jasně.''odpověděla jí. Pak se všichni zvedli a procházeli Disneylandem, dokud Will a Amanda neuviděli stánek s cukrovou vatou. ,,Koupíš nám ji prosím?'' řekli dvojhlasně. Alex se na ně usmála a rukou zašátrala do tašky. ,,Dáš si taky Josie?'' ,,Třeba.''pokrčila rameny. ,,A vy si dáte?'' obrátila se na Michaela. ,,Ne děkuji.'' odmítl zdvořile. Ať se Alex snažila sebevíc, peněženku nahmatat nemohla. ,,Co to..'' Otevřela tašku apdívala se do ní.Ta však zela prázdnotou. ,,Děcka...špatná zpráva. Ztratila jsem peněženku!'' Amanda a Will posmutněli. ,,Je mi to líto.'' Dost jí to naštvalo.Šetřila ty peníze dlouho, aby sem mohli jet a ona je teď ztratí!! ,,Počkáte tu prosím na mě?'' ozval se Michael. ,,Jistě, ale nevím na co tu budeme, když jsem ztratila peněženku.'' ,,Nebojte, hned jsem zpět.'' řekl s mírným úsměvem na tváři a odběhl. ,,Co teď?'' zeptala se Josie. ,,Nevím. Nemám ani na autobus.'' začala si lámat hlavu s jejich zpáteční cestou. ,,No nic... tak si zatím sedneme.'' řekla Alex a zamířili k nejbližší lavičce. ,,Tak...co sis koupila Josie?'' zeptala se jí . ,,Spoustu věcí...Podívej...'' začala postupně vytahovat všechny suvenýry z tašky. ,,A něco mám i pro vás.'' usmála se a začala všem rozdávat malé dárečky. Amandě dala figurku princezny a prstýnek s růžovím kamínkem, Willovi podala postavičku Mickey Mouse a míček s rybičkou Nemo a pak začala hledat hlouběji v tašce.


,,Mám něco i pro tebe Al.'' Hledala tak horlivě div do tašky nestrčila celou hlavu. ,,Kde to jenom...kam jsem to dala? A tady to je.'' zajásala vítězoslavně a něco sevřela v obou dlaních. ,,Al,vím že si kvůli nám hodně odepíráš, a děláš všechno proto, abychom byli šťastní... a taky vím, že tohle ti to nevynahradí, ale chci abys věděla, že ti jsem hrozně vděčná a moc mi na tobě záleží...jsi má starší sestra, která se o mě stará a já ti nikdy nepřestanu děkovat.Děkuji ti Alex.'' Rozevřela dlaně, ve kterých měla řetízek s přívěskem ozdobného písmene A a náramek s růžičkou.

,,Josie!To je nádhera!Děkuji.''řekla a objala ji. Josie cítila jak jí ve vlasech přistála její slza. ,,To byl opravdu nádherný proslov a projev lásky.'' vzdychl Michael,který se před chvílí vrátil. ,,Vy ste to slyšel?'' zeptala se Josie.Michael přikývl.Josie vstala z lavičky a šla k Michaelovi.,,Chtěla bych vám poděkovat za ty peníze na suvenýry a tak jsem vám taky něco koupila.'' a vytáhla z tašky dva přívesky na klíče.Kačera Donalda a nápis Disneyland. ,,To je od tebe opravdu hezké.Děkuji.'' ,,Nemáte za co.'' usmála se na něj Josie. ,,Tak... kdo si dá cukrovou vatu?'' zvolal. Will a Amanda začali jásavě skákat a hlásit se. ,,Tak pojďte.'' vyzval je.Alex ho doběhla ,,To po vás nemůžeme chtít...'' Michael ji zarazil a skočil jí do řeči.,,Já to pro ně udělám rád, věřte mi...jsou opravdu úžasní.'' ,,Nemůžu vám to ani vrátit,už jen to že ste nás sem svezl a dal Josie ty peníze...víte..sotva jsem dostudovala a do práce jdu až v září...'' ,,Tím se netrapte..Dáte si taky?'' zeptal se jí když došli před stánek s cukrovou vatou. ,,Ne děkuji.''
Podával jim postupně jejich vatu a děti se spokojeně usmívali a yvchovaně poděkovali, aby Alex nedělali ostudu.Po zbytek dne děti běhali po Disneylandu.Když zrovna byli na nějakém kolotoči, posadili se Michael a Alex na lavičku a povídali si.
Den se chýlil ke konci a děti začali být unavené ,,Mně se chce spinkat Alex...'' mnul si očka Will a Amanda ho doplnila zívnutím. ,,Tak už půjdeme domů.''řekla a vzala polospícího Willa do náruče.Před branami Disneylandu se jí Michael zeptal ,,Máte se jak dostat domů?'' ,,No...sice ne..ale mi to zvládneme pěšky.Co děcka?'' Josie se na ni váhavě podívala a Amandě se v očích odrážela její únava. ,,Nechcete svézt domů?Děti vypadají unaveně.'' ,,To není nutné.Už sme se vám naobtěžovali dost.'' ,,Ale mě to vůbec neobtěžuje!'' ohradil se. ,,Udělal jsem to pro vás rád...A navíc...nechci aby se vám v tuhle pozdní dobu něco stalo.'' dodal nesmlouvavě. Nakonec Alex souhlasila.

I love to tour

17. září 2015 v 17:35 | bety |  videa k vidění
Tak tohle video mě vždy rozesměje. Ten jeho smich je nakažliví,Smějící seSmějící seZa ty titulky se omlouvám. Jiné video jsem nenašla.

Nakreslený i namalovaný Michael

16. září 2015 v 16:23 | bety |  Moje kresby - MJ a jiné

Po dlouhé době jsem zase něco nakreslila (ale i namalovala)

Tak jsem opět vzala do ruky tužku a nemohla jsem kreslit nic jiného než Mika
Tak nevím, ale asi mi přeskočilo když jsem do ruky vzala štětec a temperky. Posuďte sami.

To byl můj první a poslední pokus o štětec.

P.S. omlouvám se za to datum na fotkách. S našim foťákem to moc neumím.Usmívající seNevinný

Další animace

14. září 2015 v 14:34 | bety |  Animky :)

Tak tady přidávám pár dalších animek MrkajícíChoreografie je prostě úžasná!!!
Hrubý překlad: První záběr nahoře bez.Kousek si vynechalSmějící se

Neverland

9. září 2015 v 17:33 | bety |  videa k vidění
Tak tohle video fakt miluju Smějící se
Fotka na měsíc říjen

1. září 2015 v 6:00 | bety |  Fotky měsíce
Vyberte podle Vás tu nej fotku na měsíc říjen.


č.1

č.2
č.3

č.4


č.5


č.6


č.7


č.8


Doufám že se vám aspoň nějaká líbí a napíšete mi kteráSmějící seMrkající